Detské izby

Detské a študentské izby

Izba pre dieťa, či školáka si vyžaduje osobitý prístup k riešeniu priestoru. Kým u malých detí v predškolskom veku kladieme dôraz na hraciu plochu, u detí v školskom veku je to priestor pre vzdelávanie. Neodmysliteľnou časťou je priestor pre odpočinok dieťaťa- teda posteľ, či má 5, alebo 10 rokov, stále potrebuje svoje miesto, kde organizmus dieťaťa zregeneruje.

Izba pre malé dieťa

Dieťa v predškolskom veku trávi väčšinu dňa hrou. Pre dieťa je hlavným priestorom pre hru podlaha a tomu musíme prispôsobiť aj úložné priestory pre hračky. Ideálne sú úložné boxy na hračky, alebo veľkokapacitné zásuvky čo najnižšie pri podlahe, aby dieťa bezproblémovo dokázalo hračky nie len vybrať, ale aj uložiť na miesto. Väčšie dieťa už svoje aktivity rozvíja o kreslenie a hru na detskom stolíku.

Študentská izba

Pre deti v školskom veku a študentov je dôležitý priestor na učenie a prípravu domácich úloh. Je to stôl a stolička s úložným priestorom na učebnice a pomôcky školáka, ktoré sú dôležité na jeho osobnostný rozvoj. Dôležité je osvetlenie pracovného priestoru, ktorý má mať snie len správnu intenzitu, ale aj teplotu svetla.